NATO'da, Rusya çatlağı: Hırvatistan, Ukrayna’nın tatbikatına izin…

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Barı ile Rusya’nın tepişmesinden en çok etkilenen eski Varşova Paktı ve şimdiki NATO ve AB üyesi Hırvatistan’dan Ukrayna itirazı geldi.
Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic, Ukraynalı askerlerin Hırvatistan’da eğitileceği ve tatbikat yapacağına dair yabancı medyada çıkan haberleri değerlendirdi.
Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşa ülkesinin hiçbir şekilde dahil olmasını istemediğini ifade eden Milanovic, “Hırvatistan’ın gereğinden fazla dahil olmasını desteklemiyorum. Ukrayna ile dayanışma içerisindeyiz. Bu kadar.” dedi.
Tatbikatın Hırvatistan’da yapılmasını “savaşı topraklarına getirmek” şeklinde değerlendiren Milanovic, “Ülkenin lideri olarak buna izin vermeyeceğim. Şahsen Hırvatistan’ın, Ukrayna askerlerinin tatbikat yapacağı ülkelerden biri olması yönünde bir öneri duymadım ama önceden söylemiş olayım.” ifadelerini kullandı.
NATO son zamanlarda Ukrayna askerlerinin eğitimine soyunurken, Avusturya ve Macaristan’da Ukrayna askerlerini kabul etmeyeceğini açıklamıştı….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12401860/natoda-rusya-catlagi-hirvatistan-ukraynanin-tatbikatina-izin

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12401860/natoda-rusya-catlagi-hirvatistan-ukraynanin-tatbikatina-izin

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top