Tunus’ta polis şiddetine uğrayan gencin ölümü protesto ediliyor

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Gece başkentin Tedamun ve İntılaka bölgelerinde bir araya gelen eylemciler, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaklaşık 1 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşamını yitiren Malik es-Selim’in güvenlik güçleri tarafından gördüğü şiddet nedeniyle öldüğünü öne sürerek, protesto gösterileri gerçekleştirdi.

Güvenlik güçleri protestoculara dağılmaları yönünde uyarılarda bulunurken, göstericiler ise taş, cam şişe, molotofkokteyli ve havai fişek ile karşılık verdi.

Polis, göstericileri dağıtmak için plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz kullandı.

Tunus’ta Malik es-Selimi, boyun ve sırtından aldığı yaralardan dolayı yaklaşık bir ay yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşamını yitirmişti.

Selimi, 14 Ekim’de son yolculuğuna uğurlandıktan sonra olayla ilgili ülkede eylemler başladı.

Selimi’nin ölümüyle ilgili resmi makamlardan şu ana dek herhangi bir açıklama yapılmadı.

Selimi’nin “güvenlik güçlerinden kaçarken vurulduğu” ile “kaçarken tırmandığı duvardan düşerek yaralandığı” şeklinde farklı iddialar öne sürülüyor.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/tunusta-neler-oluyor-haber-194508

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top