Türkiye'den balistik füze denemesi: Sinop açıklarına düştüğü belirtildi

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen basın kuruluşlarından Bloomberg’in Türkiye’den adı açıklanmayan iki yetkiliye dayandırdığı iddiaya göre, Türkiye dün yerel saatle 07.00 sularında Rize’den bir balistik füze denemesi yaptı.

Bloomberg’e konuşan ve ismini açıklamayan yetkililer, Karadeniz’de gerçekleştirilen denemede füzelerin yaklaşık 561 kilometre uçtuğunu ve Sinop açıklarına düştüğü belirtti. 

Denemelerin gizliliği sebebiyle isimlerini açıklamayan yetkililer bu mesafenin bu güne kadar Türkiye’de üretilen en uzun menzilli füze olduğunu vurguladı.

Tayfun ismi verilen füze projesinin birkaç yıldır deneme aşamasında olduğunun altı çizen yetkililer, projenin detaylarına ilişkin bilgi vermekten kaçındı. 

Türkiye’nin balistik füze denemesi Yunanistan medyasında geniş yer buldu. Yunanistan’ın çok okunan gazetelerinden Kathimerini haberi manşetine taşıdı. 

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/turkiyenin-balistik-fuzesinin-adi-ne-haber-194532

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top