Uganda'da 2 bölgede Ebola nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Uganda’da 20 Eylül’de ilan edilen Ebola salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Uganda  Devlet Başkanı Yoweri Museveni tarafından yapılan açıklamada, ibadet ve eğlence yerlerinin kapatıldığı ve Mubende ile Kassanda bölgelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi. İki bölgeye 21 gün boyunca giriş çıkış yasağı getirildiğini belirten Museveni, tedbirlerin en kısa sürede uygulamaya gireceğini de ifade ederken, “Bunlar,  Ebola’nın yayılmasını kontrol altına almak için getirilen geçici tedbirler. Salgını mümkün olan en kısa sürede sona erdirmek için hepimiz yetkililerle işbirliği yapmalıyız” dedi.
“ŞU ANDA 660’TAN FAZLA KİŞİ AKTİF TAKİP ALTINDA”
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus yaptığı açıklamada,  Uganda’daki Ebola salgınında ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12390650/ugandada-2-bolgede-ebola-nedeniyle-sokaga-cikma-yasagi-ilan-edildi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12390650/ugandada-2-bolgede-ebola-nedeniyle-sokaga-cikma-yasagi-ilan-edildi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top