Zelenskiy rakam verdi! Ruslar ne kadar kayıp verdi?

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ulusa sesleniş konuşmasında Rus ordusunun savaştaki insan kaybıyla ilgili rakam verdi.
Rusya’nın 65 bine yakın kayıp verdiğini kaydeden Zelenskiy, “Pek çok Rus vatandaşı, Kremlin’deki bir avuç insan için canını verdi” ifadelerini kullandı.
Zelenskiy, “Düşmanın kayıpları 65 bine yaklaşıyor. Pek çok Rus vatandaşı, Kremlin’deki bir avuç insanın gerçeği görmezden gelme olasılığı için canını verdi” dedi. Rusya’nın kabiliyetlerini kısıtlamak için her şeyin yapıldığını belirten Zelenski, “İşgalcilerin kabiliyetlerini, Rus ordusunun Ukrayna topraklarındaki kabiliyetlerini azaltmak için her şeyi yapıyoruz. Teröristlerin lojistiğini, depolarını ve karargahlarını sürekli olarak yok ediyoruz” dedi.
“BAZI KENTLERİMİZ HEDEF OLDU”Rusya’nın birçok kenti füzeler ve İran yapımı İHA’larla hedef aldığını ifade eden Zelenskiy, “Bugün ve dün ülkemizin çeşitli bölgeleri Rus saldırılarının hedefi oldu. ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12390669/zelenskiy-rakam-verdi-ruslar-ne-kadar-kayip-verdi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12390669/zelenskiy-rakam-verdi-ruslar-ne-kadar-kayip-verdi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top