UPS, COVID-19 Karşısında Dronela Teslimat Ağını Genişletiyor

Koronavirüsten en büyük darbeyi alan ülkelerde başını çeken Amerika’da 29 Nisan tarihi itibariyle vaka sayısı 1 milyonu aşmış durumda. Sosyal mesafeyi korumanın ve izole yaşamanın kritik önem taşıdığı bugünlerde teslimat devi UPS, drone ile teslimat programında önemli bir genişleme gerçekleştiriyor.

 Sağlık ürünleri şirketi CVS ile yapılan ortaklık ile ülkenin en büyük emeklilik topluluğundaki yaşlıları COVID-19’dan korumak için harekete geçen UPS, mayıs ayı başında alt markası Flight Forward’ın geliştirdiği droneları kullanıma sokacak. Lojistik devi böylece Florida’nın The Villages bölgesinde yaşayan 135.000 emekliye ilaçlarını drone ile ulaştıracak.

CVS Health CEO’su John Roberts, CVS müşterilerine hali hazırda ücretsiz teslimat servisi ve arabadan teslimat imkanı sağladığını, bunlara ek olarak daha fazla müşteriye erişmek için drone teknolojisinden faydalanacaklarını dile getirdi.

COVID-19 krizi UPS’in uçuş yönlendirme programını genişletmesinde bir sonraki adımın belirlenmesi için yardımcı oluyor. Yaş ortalamasının 71 olduğu 135.000 nüfusluk bir topluluğun da bu konuda UPS için farklı bir sınav olacağı söyleniyor.

Kaynak

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top