Van Gogh 1,5 milyar liralık tablosuna çorba attılar

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İngiltere’de “Just Stop Oil (Petrolü Durdurun)” adlı çevreci grubun iki üyesi, başkent Londra’daki National Gallery’de sergilenen Vincent Van Gogh’un “Ayçiçekleri” tablosuna iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla domates çorbası attı.
İklim aktivisti iki kadın, Hollandalı ressam Vincent van Gogh’un Londra’daki National Gallery’de yer alan ve yaklaşık 72, 5 milyon sterlin (1.5 milyar lira) değerindeki ünlü tablosunun üzerine iki konserve kutusundaki domates çorbasını fırlattı.
Galerinin 43 numaralı odasında, iklim protesto grubunun iki genç destekçisi, Van Gogh’a ait camla korunan tablonun üzerine çorba attı. Ardından da galeri ziyaretçilerinin şaşkın bakışları altında kendilerini, sanat eserinin altındaki duvara yapıştırdılar.
Eylemcilerden 21 yaşındaki Phoebe Plummer “Daha değerli olan nedir, sanat mı yoksa yaşam mı?” diye seslenirken, 20 yaşındaki diğer eylemci Anna Holland ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12381795/van-gogh-15-milyar-liralik-tablosuna-corba-attilar

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12381795/van-gogh-15-milyar-liralik-tablosuna-corba-attilar

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top