Araştırma: Avrupa’da doğum oranları Covid-19 karantinaları nedeniyle düştü

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İsviçre’de yapılan bir araştırma, Avrupa’da Ocak 2021’de doğum oranlarının önceki yıllara kıyasla doğum yüzde 14 düştüğünü ve bunun Covid-19 karantinalarından kaynaklandığını ortaya koydu.

Fotoğraf: AA

İsviçre’deki Lozan Üniversitesi Hastanesi’nden Dr. Leo Pomar ve ekibinin araştırmasının sonuçları Human Reproduction dergisinde yayımlandı. Uzun süreli karantinaların doğum oranlarının düşmesine yol açtığı belirtildi.

Araştırmaya göre Litvanya yüzde 28, Romanya yüzde 23’le doğum oranlarında en fazla düşüş yaşanan ülkeler. Sokağa çıkma yasağı uygulanmayan İsveç’te doğum oranlarında değişim olmadı.

İngiltere ve Galler, Ocak 2021’de Ocak 2018 ve ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/arastirma-avrupada-dogum-oranlari-covid-19-karantinalari-nedeniyle-dustu/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/arastirma-avrupada-dogum-oranlari-covid-19-karantinalari-nedeniyle-dustu/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top