Venezuela’da toprak kayması felaketi! Çok sayıda ölü ve yaralı

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Venezuela’da aşırı yağışlar sonrasında meydana gelen toprak kayması sonucu 22 kişi öldü, 50’den fazla kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.
Venezuela Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez, toprak kaymasında 22 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti ve bölgedeki 5 nehrin taştığını, kayıp olan 50’den fazla kişi için arama çalışmalarına devam edildiğini söyledi.
Rodriguez, “Burada çok ciddi hasar görüyoruz, şimdiye kadar 22 ölü bulduk, 50’den fazla kişi kayıp. Bu insanları bulmak için çalışıyoruz” dedi.
Felakette hayatını kaybedenlerin arasında çocukların da bulunduğunu belirtirken Rodriguez, olayda hayatını kaybedenler için 3 günlük ulusal yas ilan edildiğini bildirdi. Yetkililer bölgede bir buçuk saatten uzun süre etkili olan şiddetli Yağış nedeniyle çok sayıda evin yıkıldığını ve bazı yerleşim yerlerinde elektrik kesintisi yaşandığını açıkladı. Olay nedeniyle Las Tejerias şehri afet ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12346085/venezuelada-toprak-kaymasi-felaketi-cok-sayida-olu-ve-yarali

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12346085/venezuelada-toprak-kaymasi-felaketi-cok-sayida-olu-ve-yarali

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top