Venezuela'da toprak kayması felakete yol açtı: 22 ölü, 50 kayıp

Dikkat! bu haber “Haber Türk” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Güney Amerika ülkesi Venezuela’da yoğun yağışların ardından meydana gelen toprak kayması sonucu 22 kişinin hayatını kaybettiği, 50’den fazla kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.Başkent Karakas’ın yaklaşık 40 kilometre batısında yer alan Las Tejerias şehrinde dün öğleden sonra etkili olan şiddetli yağışlar, bölgedeki çok sayıda nehrin taşmasına ve toprak kaymalarına neden oldu.

5 NEHİR TAŞTI, HEYELAN OLUŞTU

5 NEHİR TAŞTI, HEYELAN OLUŞTUVenezuela Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez, yaptığı açıklamada toprak kaymasında 22 kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, bölgedeki 5 nehrin taştığını ve kayıp olan 50’den fazla kişi için arama çalışmalarına devam edildiğini söyledi.

3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİRodriguez, “Burada çok ciddi hasar görüyoruz, şimdiye kadar 22 ölü bulduk, 50’den fazla kişi kayıp. Bu insanları bulmak için çalışıyoruz” dedi. İHA’nın haberine göre; felakette hayatını kaybedenlerin arasında çocukların da bulunduğunu belirten Rodriguez, olayda hayatını kaybedenler için 3 günlük ulusal yas ilan edildiğini bildirdi.
Yetkililer bölgede bir buçuk saatten uzun süre etkili olan şiddetli yağış nedeniyle çok sayıda evin yıkıldığını ve bazı yerleşim yerlerinde elektrik kesintisi yaşandığını açıkladı.
Olay nedeniyle Las Tejerias şehri afet bölgesi ilan edilirken, şehirde arama-kurtarma ve temizlik çalışmaları başlatıldı.
*Haberin tüm görselleri Associated Press tarafından servis edilmiştir.

Kaynak :
https://www.haberturk.com/venezuela-da-toprak-kaymasi-felakete-yol-acti-22-olu-50-kayip-3527777

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top