Viyana’da “Göç Konferansı” düzenlendi

Dikkat! bu haber “Sözcü” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Türkiye’nin de üyesi olduğu Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezince (ICMPD) her sene gerçekleştirilen Viyana Göç Konferansı’na Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü de panelist olarak katıldı.

Göç alanındaki gelişmelerin ele alındığı konferansta Ünlü, “Bölgesel Bakış Açıları ve Öncelikler” başlıklı panelde konuştu.

Ünlü, Türkiye’de bulunan 1 milyon Suriyelinin gönüllü, güvenli ve onurlu biçimde istikrar sağlanan bölgelere geri dönüşünü sağlayacak kapsamlı bir projeye başlandığını bildirdi.
Göç yönetiminde uluslararası iş birliğinin önemini vurgulayan Ünlü, geri dönüşler konusunun da söz konusu iş birliğinin bir unsuru olması gerektiğine dikkati çekti.

Türkiye’nin 2023’te ICMPD Dönem Başkanlığını yürüteceği kaydedildi. (AA)İlginizi Çekebilir
Akdeniz’de kara tablo! 9 yılda 25 bin can gitti…İlginizi Çekebilir
Ülkede şaşkınlık yaratan başvuru: Mülteci avına kaydoldular

Kaynak :
https://www.sozcu.com.tr/2022/dunya/viyanada-goc-konferansi-duzenlendi-7415556/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top