Xiaomi Üçüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

Xiaomi’nin 2019 üçüncü çeyreğe dair raporları paylaşıldı. Yalnızca akıllı telefonlar ile değil IoT cihazları, akıllı ev sistemleri, televizyonlar ve gibi tüketiciye yönelik ürünleri de bulunan Xiaomi, üçüncü çeyrekte 7.6 milyar dolar gelir açıkladı. 

Xiaomi’nin gelirinde şaşırtan bir kısım ise, telefon satışlarının yıllık bazda düşmüş olması. Açıklanan gelirin 4.59 milyar doları akıllı telefonlardan gelse de, satışların yıllık bazda yüzde 7.8 düşüş gösteriyor. Canalys tarafından yayınlanan rapora göre üçüncü çeyrekte 32,1 milyon akıllı telefon göndermiş.

IoT cihazları ve diğer tüketici elektroniklerinin toplam geliri ise 2.22 milyar dolar ediyor. Bu da geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 44 gibi bir gelir artışı demek. Akıllı televizyon ve dizüstü bilgisayarlarda ise yüzde 36.5 artış ile 824 milyon dolar gelir elde edildi.

Xiaomi geçtiğimiz yılın ilk dokuz ayına oranla yüzde 37.1 artış elde ederek 1.3 milyar dolar net kar elde etmeyi başardı. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum escort
Back To Top