Yandex’in TikTok Rakibi Uygulaması Sloy Kıyafetlerinizi Tanıyabilecek

Rusya merkezli teknoloji firması Yandex, TikTok’a rakip olacak bir uygulama yayınladı. Sloy adındaki uygulama sanal gerçeklik efektleri ve müzik eşliğinde 90 saniyelik videolar yayınlanan bir sosyal medya platformu.

Sloy’un asıl içerik hedefi ise moda ve tarz üzerine belirlenmiş. Uygulama için geliştirilen yapay zeka giydiğiniz kıyafetleri tanıyıp etiketleme yeteneğine sahip. Kıyafetin etiketini takip ederek, benzer kıyafet ve tarzlara sahip diğer içerikleri bulma şansı elde etmek mümkün. Yani uygulama moda ikonları, kıyafet sektörü ve giyim mağazaları için güzel fırsatlar sunuyor.

Giydiğiniz her bir kıyafet ve aksesuar, ayrı ayrı tanınabilecek.

Yandex başlangıç olarak Rusya’da moda ve stil üzerine odaklanan gençleri hedef aldığını söylüyor. Son 5 aydır 3,000 kullanıcı üzerinde denenen uygulama, resmi olarak Rusya, Kazakistan ve Belarus’da iOS Store üzerinden indirilebilir durumda.

Uygulamanın tüm dünyada yayınlanması için planlar yapıldığı, gelecek yılın başlarında tüm Android ve iOS kullanıcılarının kullanımına açılacağı da söyleniyor.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top