Yunanistan'dan yeni provokasyon: Türk köylerinin üzerinden…

Dikkat! bu haber “HABER 3” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Türkiye-Yunanistan arasındaki gerilim artarak devam ediyor. Doğu Akdeniz’deki gelişmeler sonrasında Ege’deki adalar ve F-16’lar üzerinden artan gerilime bir yenisi daha eklendi.

TÜRK KÖYLERİNİN ÜZERİNDEN ALÇAK UÇUŞ PROVOKASYONU
Ülkesinde ABD üsleri kurulmasına izin veren Yunanistan, bu sefer de helikopterleri ve savaş uçaklarını Türk köylerinin üzerinden alçak uçuş yaptırdı.

Yunanistan’dan provokatif hamle! Türk F-16’larını hedef aldılar
Haber Global’in haberine göre İskeçe üzerinde yapılan alçak uçuş görüntülenirken, söz konusu eylem Yunanistan’ın Olimpik 2022 tatbikatı planı çerçevesinde gerçekleştirildiği aktarıldı.

YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI’NDAN DİKKAT ÇEKEN ZİYARET
Öte yandan Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu, Çanakkale Boğazı’nın karşısındaki Semadirek Adası’nın Osmanlı’dan kurtuluşunun kutlama törenlerine katıldı. Jetlerin Türk köylerinin üzerinden yaptığı alçak uçuş sırasında Yunanistan Cumhurbaşkanı’nın yaptığı bu ziyaret ise dikkat çekti.

Kaynak :
https://www.haber3.com/dunya/yunanistandan-yeni-provokasyon-turk-koylerinin-uzerinden-haberi-6100137

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top