Zelenskiy: İran yapımı İHA’larla saldırılar düzenlendi

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Telegram hesabından paylaştığı görüntülü mesajında, Rus güçlerinin, Ukrayna’nın güneydoğusundaki Zaporijya şehrinde son günlerde düzenlediği saldırılara tepki gösterdi.
Rus güçlerinin 3 Ekim’den bu yana Zaporijya’ya düzenlediği füze saldırıları sonucu 43 kişinin öldüğünü söyleyen Zelenskiy, “Ayrıca Harkiv, Donbas şehirlerine, Ukrayna’nın diğer şehirlerine de saldırılar oldu. İran yapımı insansız hava araçlarıyla saldırılar düzenlendi.” dedi.
Zelenskiy, Rus güçlerinin Ukrayna’da sivilleri ve sivil altyapıları hedef aldığını belirterek, “Sivil halka karşı sürekli terör,   Rusya’nın gerçek müzakerelere girmeyi açıkça reddetmesidir” dedi.
Rusya’nın saldırılarını terör olarak niteleyen Zelenskiy, sözlerine şöyle devam etti:
“Terör, cezalandırılması gereken bir suçtur. Devlet düzeyinde terörizm, dünyada sadece bir kişiyi değil, tüm uluslararası toplumu tehdit eden en korkunç uluslararası suçlardan biridir.”…

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12346089/zelenskiy-iran-yapimi-ihalarla-saldirilar-duzenlendi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12346089/zelenskiy-iran-yapimi-ihalarla-saldirilar-duzenlendi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top