Almanya'dan Çin uyarısı: Dikkatli olmalıyız

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Rusya- Ukrayna Savaşı nedeniyle ortaya çıkan sorunlardan dersler çıkarılması gerektiğine dikkat çekti. Savaş nedeniyle ülkesinin Rusya politikasındaki hatalara değinen Baerbock, “Kendimizi artık değerlerimizi paylaşmayan hiçbir ülkeye bağımlı kılmamamız gerekiyor. Ekonomik bağımlılık, bizi siyasi olarak şantaja maruz bırakıyor. Bu hatayı ikinci kez yapmamalıyız. Çin, kendisini dünyadan izole etti ve Tayvan’a karşı askeri harekat tehdidinde bulundu. Uluslararası standartlar yerine kendi kurallarını koymaya çalışıyor. Bu nedenle Avrupa olarak Çin’e karşı Asya’da alternatif pazarların açılması, çeşitlendirilmeler yapılarak ve riskleri dağıtmalıyız” dedi.
Bakan Baerbock, hükümet ortaklarının da Çin stratejisiyle ilgili olarak çalışmalar yaptığını zafiyetimizi ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12402074/almanyadan-cin-uyarisi-dikkatli-olmaliyiz

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12402074/almanyadan-cin-uyarisi-dikkatli-olmaliyiz

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top