Kuzey Kore’den kriz çıkaracak hamle: O bölgeye topçu atışı yaptı

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Balistik füze denemelerini artıran Kuzey Kore, gözünü o bölgeye dikti.
Güney Kore ordusundan yapılan açıklamada, Kuzey Kore’nin batı kıyısından 100, kuzey kıyısından 150 mermi atıldığı belirtildi.
Açıklamada, top mermilerinin Güney Kore’nin kara sularına ulaşmadığı ancak 2018’de iki ülke arasında belirlenen tampon bölgeye düştüğü aktarıldı. Güney Kore ordusunun top atışlarının durdurulması için mesaj yayımladığı ifade edildi.
KİM, FÜZE TESTLERİNİ DENETLEMİŞTİ Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, 13 Ekim’de, ordusunun genişleyen nükleer saldırı kapasitesinin ve “fiili savaş”a hazır olduğunun başarılı bir göstergesi olarak nitelendirdiği uzun menzilli seyir füzelerinin testlerini denetlemişti.
Kuzey Kore, daha önce yaptığı açıklamada da son dönemde gerçekleştirdiği füze denemelerinin “meşru müdafaa” olduğunu öne sürmüştü. Kuzey Kore’nin 4 Ekim’de fırlattığı balistik füze, 2017’den sonra ilk kez Japonya’nın kuzeydoğusundan ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12402081/kuzey-koreden-kriz-cikaracak-hamle-o-bolgeye-topcu-atisi-yapti

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12402081/kuzey-koreden-kriz-cikaracak-hamle-o-bolgeye-topcu-atisi-yapti

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top