BAE’den, Putin'i kızdıracak hamle: Ukrayna’ya 100 milyon dolarlık…

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Geçtiğimiz hafta Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşen BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan’dan Ukrayna hamlesi geldi.
BAE resmi ajansı WAM’da yer alan haberde, BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan’ın “Ukraynalı sivillere 100 milyon dolar değerinde insani yardım sağlanmasını emrettiği” belirtildi.
BAE’nin savaşın neden olduğu krizden etkilenen Ukraynalı sivillere “daha önceki aylarda da yardımda bulunduğu” hatırlatıldı.
BAE Devlet Başkanı Bin Zayid ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy dün telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.
Görüşmede, iki ülke arasındaki dostluk ve iş birliğinin yanı sıra Ukrayna krizindeki son gelişmelerin yanı sıra diyalog ve diplomatik çözümlere başvurarak gerilimi azaltma konuları ele alınmıştı….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12402020/baeden-putini-kizdiracak-hamle-ukraynaya-100-milyon-dolarlik

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12402020/baeden-putini-kizdiracak-hamle-ukraynaya-100-milyon-dolarlik

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top