BioNTech, Avustralya’da üretim tesisi kuracak

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

BioNTech’ten yapılan açıklamada, BioNTech ile Victoria Eyaleti’nin potansiyel mRNA tabanlı aşı ve tedavilerinin araştırılıp geliştirilmesi konusunda niyet mektubu imzaladıkları belirtildi.

Söz konusu stratejik iş birliği kapsamında, BioNTech, Melbourne kentinde mRNA tabanlı ürünlerin ve adayların üretimi için” BioNTainers” olarak adlandırılan üretim konteynerleri inşa edecek ve araştırma merkezi kuracak.

BioNTech, Avustralya’daki bilim insanlarının araştırma projelerinin uygulanmasını destekleyecek ve ülkede test edilmekte olan iki Faz 2 adayına ek olarak otolog CAR-T hücre tedavisi adayı BNT211 dahil olmak üzere ek klinik kanser ürünü adaylarının testlerini değerlendirecek.

Melbourne, Alman şirketin Almanya dışındaki üçüncü kendi mRNA üretim tesisi olacak.

Şirketin Ruanda ve Singapur’da bu tür üretim tesisleri bulunuyor.

BioNTech, geçen yıl aşılardan 19 milyar avro gelir elde ederken, gelirlerinin bu yıl 17 milyar avroya düşmesini bekliyor.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/biontech-avustralyada-uretim-tesisi-kuracak/715715

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top