Cansuyu, Pakistan’da binleri temiz suya kavuşturdu

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Pakistan’ın kurak bölgelerinde açtığı 30 su kuyusu ile binlerce mağdurun temiz su ihtiyacını karşıladı. Dernek açtığı su kuyuları ile birlikte Pakistan genelinde toplamda 80 su kuyusunun açılışını gerçekleştirmiş oldu. Yılsonuna kadar ise 40 tane daha yeni su kuyusunun açılması hedefleniyor.
30 SU KUYUSU İLE BİNLERCE KİŞİNİN SUYA ULAŞMASI SAĞLANDIPakistan’da iklim değişikliği ile birlikte yağış oranlarında yaşanan düşüş su kaynaklarının ciddi seviyelerde azalmasına neden oluyor. Ülkede her sene 50 bini çocuk olmak üzere toplam 100 bin kişi kirli sulardan bulaşan hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor. Pakistan’nın Hayber Pakthunga eyaletinin Peshawar, Swabi, Charsaddai Mardan, Bannu, Lakki Marvat ve Tank bölgelerinde yapımı tamamlanan 30 temiz su kuyusunu açan Cansuyu Derneği, binlerce kişinin içilebilir temiz suya ulaşmasını sağladı.
……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12375149/cansuyu-pakistanda-binleri-temiz-suya-kavusturdu

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12375149/cansuyu-pakistanda-binleri-temiz-suya-kavusturdu

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top