Havalimanında kaos! Grev izdihama neden oldu… Yaralı polisler var

Dikkat! bu haber “tv100 Haber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Belçika’da Brüksel Güney Havalimanı’nda güvenlik yönetimiyle ilgili verilen karar, havalimanında grevle protesto edildi. Güvenlik personellerinin başlattığı grev izdihama neden olurken, bazı kişilerin uçuşlarını kaçırmamak için zorla kapıdan geçmeye çalışmalarıyla büyük bir kaos meydana geldi. Olayda 5 polisin yaralandığı belirtiliyor.

Belçika basınında yer alan haberlere göre, özel güvenlik şirketi ‘Security Masters’ personeli, havalimanı yönetiminin güvenlik kontrolleri işini iki şirkete bölme kararına karşı grev başlattı.

HAVALİMANI 16’DAN SONRA TÜM YOLCULARA KAPATILDI

Oluşacak rekabet yüzünden ücretlerinin düşme ve diğer haklarını kaybetme ihtimalini protesto eden güvenlik görevlilerinin eylemi nedeniyle dün birçok yolcu uçuşunu kaçırdı, havalimanı saat 16.00’dan sonra tüm giden yolculara kapatıldı.

Grevin bugün de sürmesi üzerine sabah saatlerinde bazı yolcular ön kapıdan zorla girmeye çalıştı. Bunun üzerine polis olay yerine takviye ekip gönderdi.

Hollandalı RTL Nieuws’un haberine göre olayda 5 polis yaralandı.

UÇUŞLAR ANA HAVALİMANINA YÖNLENDİRİLİYOR

Bazı havayolu şirketleri uçuşlarını Brüksel’deki ana havalimanına yönlendirmeye başladı.

Şimdilik Ucda, Mayorka ve Rabat’a olan uçuşlar yönlendirilirken, yolculara SMS ile bilgilendirme yapılıyor.

Kaynak :
https://www.tv100.com/havalimaninda-kaos-grev-izdihama-neden-oldu-yarali-polisler-var-haber-632794

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top