İran devlet televizyonu hacklendi: Liderin artı işaretli görüntüsü ekrana yansıdı

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İran’da, Masha Amini’nin polis gözetiminin ardından hayatını kaybetmesi ülkedeki kadınların ayaklanmasına neden olmuştu. 

Üç haftadır devam eden protestolar liselerde kız çocuklarının da katıldığı protestolar, ülkedeki yayın kurumlarına da sıçradı. 

Ülkede protestolara destek veren aktivistler, devlet televizyonunu hackledi. Devlet televizyonunun canlı haber yayınını hackleyen aktivistler, dini lider Ayetullah Ali Hamaney’in yüzüne artı işaretleri ve alevler yerleştirdi. Ekranda ayrıca “Gençlerimizin kanı senin ellerinde” mesajı yer aldı. 

Hamaney’in devlet liderleriyle görüşmesinin tam ortasında ekrana gelen görüntünün sağ üst köşesinde Edalat-e Ali (Ali’nin Adaleti) grubunun simgesi yer aldı. 

 

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/iran-devlet-televizyonu-neden-hacklendi-haber-194475

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top