İrlanda'da benzin istasyonunda patlama: Ölü ve yaralılar var

Dikkat! bu haber “HABER 3” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İrlanda polisi (An Garda Síochána), ülkenin kuzeyinde yer alan Donegal bölgesinde dün yerel saatle 15.20’de bir benzin istasyonunda meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 9’a yükseldiğini duyurdu.

Polis açıklamasında “An Garda Síochána, 7 Ekim 2022 Cuma günü saat 15:20 civarında, Donegal Bölgesi’ndeki Creeslough’da N56 yolu üzerindeki bir tesiste meydana gelen ciddi bir olay mahallinde Acil Servislerle birlikte çalışmaya devam ediyor. An Garda Síochána artık bu olayın sonucu olarak dokuz ölümü doğrulayabilir. Arama ve kurtarma devam ediyor” denildi.

İRLANDA CUMHURBAŞKANI MESAJ YAYINLADI
Benzin istasyonuna bitişik komşu mekanların patlamadan dolayı hasar gördüğü, bazı binaların yıkıldığı ifade edildi. İrlanda Cumhurbaşkanı Michael D. Higgins bugün konuyla ilgili taziye açıklaması yaparak “Bu trajedi, birbirine sıkı sıkıya bağlı ve her bir kaybın ve yaralanmanın toplumun her üyesi tarafından ve çok daha ötesinde hissedileceği bir topluluğa korkunç bir darbedir” dedi.

Kaynak :
https://www.haber3.com/dunya/irlandada-benzin-istasyonunda-patlama-olu-ve-yaralilar-var-haberi-6098933

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top