İsveç'in yeni başbakanı belli oldu

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İsveç’te Muhafazakar Parti’nin lideri Kristersson yeni başbakan seçildi. Kristersson, NATO’ya katılım sürecinin başlaması için Türkiye’yle yapılan anlaşmaya uyacaklarını açıkladı ve “Şartları yerine getireceğiz” dedi.

İsveç’te parlamento, 176 lehte, 173 aleyhte oyla ılımlı Muhafazakar Parti’nin lideri Ulf Kristersson’u yeni başbakan olarak duyurdu.

TÜRKİYE İLE YAPILAN ANLAŞMAYA BAĞLILIĞI İFADE ETMİŞLERDİ

İsveç’in yeni hükümeti, ülkesinin NATO’ya katılım sürecini başlatması için Türkiye ile yapılan anlaşmaya uymayı planladıklarını açıkladı.

İsveç’te muhafazakar Ilımlı Parti lideri ve başbakan olması beklenen Ulf Kristersson “Anlaşmaya bağlı kalacağız ve şartları yerine getireceğiz. Bu sürecin iyi sonuçlanacağını düşünüyorum” dedi.

 

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/isvecin-yeni-basbakani-belli-oldu-haber-421745

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/isvecin-yeni-basbakani-belli-oldu-haber-421745

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top