Kuzey Kore’den füze testi açıklaması: Güney'e nükleer saldırıyı simüle ettik

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Devlet haber ajansı KCNA pazartesi günü yaptığı açıklamada, Kuzey Kore’nin Güney’e taktik nükleer silahlar yağdırmasını simüle etmek için tasarlandığını söyledi.

Uyarı niteliği de taşıyan bu denemelerin son zamanlardaki füze denemelerinin, Güney Kore ve ABD kuvvetlerinin büyük ölçekli donanma tatbikatlarına karşı da bir tepki olduğu belirtildi.
Kuzey Kore pazar günü erken saatlerde iki balistik füze ateşledi, Seul ve Tokyo’daki yetkililer, Kuzey Kore’nin 25 Eylül’den bu yana yedinci balistik füze fırlattığını söyledi.
KCNA’nın bildirdiğine göre, lider Kim Jong Un, son iki hafta boyunca nükleer taktik birimleri tarafından, sahte nükleer savaş başlıklarına sahip balistik füzeler içeren tatbikatlara rehberlik ederek, bunların güçlü bir savaş caydırıcılık mesajı iletmeleri gerektiğini söyledi.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/kuzey-koreden-fuze-testi-aciklamasi-guneye-nukleer-saldiriyi-simule-ettik/716083

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top