NASA’nın Crew-4 mürettebatı altı aylık görevin ardından dünyaya döndü

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (UUİ) saatler önce ayrılan NASA’nın ‘Crew-4’ astronotları Florida yakınlarında okyanusa başarılı bir iniş gerçekleştirdi.

Welcome home! Crew-4 NASA astronauts @astro_watkins, @astro_farmerbob, @astro_kjell, and @ESA’s @AstroSamantha are seen inside the @SpaceX Crew Dragon Freedom after splashdown off the coast of Florida. Check back for more images 📷: https://t.co/aaEByAsrES pic.twitter.com/cPobRGiSr5

— NASA HQ PHOTO (@nasahqphoto) October 14, 2022

Uzayda geçirdikleri altı aylık görevinden ardından SpaceX’in Dragon isimli uzay aracıyla UUİ’den yaklaşık beş saat önce ayrılan NASA mürettebatı, başarılı bir dönüş operasyonuyla Florida açıklarına paraşütler indi.

Dönüş operasyonu, Texas’ın Houston kentindeki uzay merkezi Johnson Space Center’dan kesintisiz takip edilirken, Dragon mekiği, atmosfere girdikten yaklaşık 5 dakika sonra paraşütlerini açtı ve takip eden 4 dakika ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/nasanin-crew-4-murettebati-alti-aylik-gorevin-ardindan-dunyaya-dondu/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/nasanin-crew-4-murettebati-alti-aylik-gorevin-ardindan-dunyaya-dondu/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top