Zelenskiy: Ukrayna'nın 55 milyar dolara ihtiyacı var

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Ukrayna hükümeti, Ukrayna’ya yönelik desteği görüşmek üzere bazı ülkelerin de temsil edildiği bakanlar düzeyinde ikinci yuvarlak masa toplantısını düzenledi.
Toplantında konuşma yapan Zelenskiy, Rusya’nın saldırılarının Ukrayna’nın altyapısına zarar verdiğini anlattı.
Ukrayna’ya yönelik yardımların önemini vurgulayan Zelenskiy, “Ukrayna ne kadar çok yardım alırsa, Rusya’nın savaşını o kadar çabuk bitiririz ve böylesine acımasız bir savaşın diğer ülkelere yayılmayacağını o kadar çabuk ve güvenilir bir şekilde garanti ederiz” dedi.
Zelenskiy, Ukrayna’nın gelecek yılki tahmini bütçe açığını kapatmak için 38 milyar dolara ve altyapısını yeniden inşa etmek için 17 milyar dolara ihtiyacı olduğunu bildirdi.
“FİNANSMAN İHTİYACI 2023’TE AYDA 3-4 MİLYAR DOLAR CİVARINDA OLACAK”Toplantıda konuşma yapan IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Ukrayna’nın ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12370152/zelenskiy-ukraynanin-55-milyar-dolara-ihtiyaci-var

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12370152/zelenskiy-ukraynanin-55-milyar-dolara-ihtiyaci-var

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top