Ülkede hayat pahalılığı protestosu: Binlerce kişi sokaklara döküldü

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

El altından Ukrayna’ya destek veren Avrupa’nın ikinci büyük ekonomisi Fransa’da hayat pahalılığı protesto edildi.
Fransa’da enflasyon geçtiğimiz Eylül ayında beklenmedik bir şekilde yavaşlasa da enerji krizinin de pençesinde olan ülke vatandaşları Paris’te hayat pahalılığını ve iklim değişikliğiyle mücadeledeki duyarsızlığı protesto etmek için sokaklara çıktı.
Göstericiler, maaşların artması, iklim değişikliğiyle mücadelede daha aktif bir politika izlenmesinin yanı sıra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasının başlıca vaatlerinden tartışmalı emeklilik reformundan vazgeçilmesini talep etti.
Fransızların yüzde 75’inin geri çekilmesini veya üzerinde değişiklik yapılmasını istediği emeklilik reformu, memur ve işçi ayrımını ortadan kaldırmayı öngörüyor.
EMEKLİLİK MAAŞI EN AZ 100 EURO OLMALI Reforma göre emeklilik sistemine tek bir düzen getirilecek, çeşitli sektörlere tanınan ayrıcalıklar ve 42 emeklilik türü peyderpey kaldırılacak.
……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12389805/ulkede-hayat-pahaliligi-protestosu-binlerce-kisi-sokaklara-dokuldu

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12389805/ulkede-hayat-pahaliligi-protestosu-binlerce-kisi-sokaklara-dokuldu

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top